Rocznicowe bukiety

Poczta wysyłkowa kwiatowa

Rocznice. To takie wyjątkowe i niezwykłe chwile, kiedy wspominamy równie wyjątkowe i niezwykłe wydarzenia. Jedne z nich związane są z naszym prywatnym, osobistym życiem, inne nawiązują do ważnych i kluczowych wydarzeń w naszym ojczystym kraju. Każda z nadchodzących rocznic jest dal nas bardzo ważna i zazwyczaj przygotowujemy się do niej z zapałem i radośnie. Osobiste i prywatne rocznice obchodzimy najczęściej i najchętniej. Wiążą się one bowiem z radosnymi wydarzeniami i pociągają za sobą mniej lub bardziej huczne spotkania i uroczystości. Najczęściej obchodzimy rocznicę tej chwili, kiedy przyszliśmy na świat, czyli dzień urodzin, kiedy świętujemy wraz z tymi, którzy są dla nas najważniejsi. Urodziny są pretekstem do hucznych imprez i przyjęć podczas których, przyjmujemy prezenty życzenia i kwiaty, lub do nieco bardziej kameralnych spotkań w gronie znajomych, lecz i tu bez kwiatów się nie obejdzie. Na okazję urodzin kupujemy dowolne gatunki kwiatów. Ważne, żeby urodzinowy bukiet był piękny, kolorowy i tętniący życiem.
Kolejną okazją do przyjmowania życzeń i najpiękniejszych bukietów kwiatów jest rocznica ślubu. Najczęściej świętujemy ją we dwoje, lecz są takie rocznice – rocznice okrągłe – złote, diamentowe, lub rubinowe, kiedy wraz z nami świętują też przybyli goście. Nasza najbliższa rodzina, osoby spokrewnione. Dzieci jubilatów kupują na okoliczność rocznicy ślubu kosze kwiatowe i najbardziej wyszukane prezenty. Zdarza się że rocznica ślubu bywa tez okazją do odnowienia ślubów małżeńskich przed kościelnym ołtarzem. Ale o tym innym razem. Są też takie okazje rocznicowe, które nie są związane z naszym życiem osobistym i z rodziną, lecz z naszą ojczyzną, z naszym krajem z którego wyszliśmy i w którym przyszliśmy na świat. To zazwyczaj smutne i bolesne rocznice związane z licznymi niezwykle powstaniami i wojnami w których uczestniczyła Polska i nasi przodkowie. Co roku obchodzimy co najmniej kilka takich bolesnych i trudnych rocznic. Wystawiamy wtedy warty pod pomnikami poświęconymi poległym, układamy przed nimi liczne wieńce i kwiaty, palimy znicze i słuchamy wygłaszanych uroczystych przemówień. Jak podczas wielu innych rocznic, tutaj też kluczową rolę odgrywają kwiaty i bez nich nikt nie wyobraża sobie nawet obchodów uroczystości. Jak widać kwiaty są kluczowym elementem obchodów wszelkiego rodzaju rocznic. Zarówno tych prywatnych jak i oficjalnych państwowych świąt. W jednym i drugim przypadku piękne bukiety i okolicznościowe wieńce, a także okazałe kosze kwiatowe, to rzecz obowiązkowa. Rocznice to ważne dla nas wszystkich święta, bo przypominają o rzeczach i faktach dla nas i dla naszej ojczyzny niezmiernie ważnych. Nieważne, czy na takie święto przygotujemy wielki i wspaniały bukiet goździków, albo róż, czy mały bukiecik niezapominajek, konwalii, lub stokrotek. Ważne że pamiętamy o tym co najważniejsze w życiu naszym i naszych najbliższych i potrafimy odpowiednio owe ważne chwile razem świętować, przypominać i celebrować.

This entry was posted in Kwiaty and tagged , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Both comments and trackbacks are currently closed.

Comments are closed.