Poczta Kwiatowa pomaga uwodzić

Sztuka uwodzenia jest stara jak świat. Nieodłącznym elementem gry miłosnej zawsze były kwiaty. Najsłynniejsi amanci używali jako swojego „znaku firmowego” np. kwiatu tulipana.

Dzisiejsi amanci nie zawsze potrafią sobie poradzić z przełamaniem pierwszych lodów. Próbują – zwykle nieskutecznie, zwrócić na siebie uwagę nonszalancją, udawaną pewnością siebie, kreowaniem się na macho, kierując się błędnym przekonaniem, że wydają się przez to atrakcyjniejsi. Jest to błąd. Jeśli chodzi o uwodzenie, to kobiety nadal wolą bardziej tradycyjne, romantyczne sposoby.

Skuteczniejszą i dużo prostszą metodą zwrócenia na siebie uwagi wybranki serca i przekazania jej informacji, że jesteśmy nią zainteresowani jest podarowanie jej bukietu kwiatów. Można to zrobić osobiście, lub jeśli ktoś jest nieśmiały, obawia się reakcji bogdanki, może skorzystać z usług, jakie w dzisiejszym świecie oferuje nam poczta kwiatowa. Wybranka naszego serca na pewno z wdzięcznością przyjmie bukiet, a kolejny ruch może należeć już do niej.

Kobiety nie chcą być „kupowane”. Szanująca się kobieta uzna drogie prezenty za zbyt zobowiązujące, będzie się zastanawiała, jakiego rodzaju rewanżu oczekujemy, może nawet poczuć się urażona. Poczta kwiatowa eliminuje te problemy. Kwiaty są prezentem niezobowiązującym, bo choć nie wypada ich nie przyjąć, nie trzeba się za nie w żaden sposób rewanżować, obdarowana odczuwa potrzebę podziękowania za pachnącą niespodziankę. Podarowanie kwiatów świadczy o bezinteresowności ofiarodawcy, o jego czystych i szlachetnych zamiarach, o tym, że obdarowana kobieta jest przez niego wielbiona i szanowana. Za taką manifestację uczuć koniecznie trzeba podziękować, żeby nie okazać się niewdzięczną. Wysyłka kwiatów zobowiązuje więc obdarowaną kobietę, do zainicjowania przynajmniej krótkiej rozmowy. Podczas tej rozmowy można spróbować posunąć romans dalej, na przykład zapraszając wybrankę serca na romantyczną kolację, do kina, czy po prostu na spacer.

Kiedy już pierwsza randka jest za nami, kolejna wysyłka kwiatów może być wyrazem naszej wdzięczności za mile spędzone chwile, oraz znakiem, że jesteśmy zainteresowani kolejnym spotkaniem. Każda następna poczta kwiatowa,która dotrze do adresatki będzie przyjmowana z większą wdzięcznością, a szarmancki amant będzie zyskiwał w oczach wybranki swego serca.

This entry was posted in Kwiaty and tagged , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Both comments and trackbacks are currently closed.

Comments

  • Przypominam sobie moje pierwsze podchody, w drodze do serca mojej żony. Nie jeden raz w tamtych pięknych czasach, argumentem, którego dosyć często używałem, były własnie kwiaty i muszę przyznać, że to był argument niezmiernie skuteczny. Czasami myślę sobie o ile było by mi łatwiej, gdyby już wtedy istniała instytucja poczt kwiatowej. Ilu stresów i niepotrzebnych nerwów mógłbym zaoszczędzić używając w moich miłosnych podchodach choć raz pośrednika. Wyobrażam też sobie jak wielkie mogłaby wtedy zrobić na mej żonce wrażenie wizyta kuriera z bukietem kwiatów.