Moda na kolczyki

https://www.vevka.pl/bizuteria-c-12.html

Kolczyki są niezwykle modną i często używana biżuterią. Jest naprawdę niewiele kobiet, które nie maja przekłutych uszu i nigdy nie nosiły kolczyków. Jest też coraz więcej mężczyzn, którzy noszą kolczyki. Biżuteria męska tego typu przeżywa właśnie swój renesans, pojawiając się po dłuższej nieobecności i to nie tylko w uszach mężczyzn, ale w różnych innych częściach ciała. Trzeba jednak pamiętać, że przekłucie uszu, choć jest zabiegiem prostym, niezbyt bolesnym i może zostać przeprowadzone nawet w warunkach domowych – jest jednak inwazją w nasz organizm i potencjalnie może spowodować różne groźne powikłania.

Skóra chroni nasze ciało przed różnymi zagrożeniami z zewnątrz. Dzięki niej bakterie i inne drobnoustroje nie mają bezpośredniego dostępu do naszego organizmu. Oczywiście mogą się do niego dostać inną drogą, ale to nie zdarza się tak często, jak mogło by się zdarzać, gdybyśmy mieli uszkodzoną skórę. Dlatego każda, nawet najmniejsza ranka, czy zadrapanie mogą otworzyć drogę chorobotwórczym drobnoustrojom i spowodować wszelkiego rodzaju infekcje. Żeby móc nosić kolczyki musimy zrobić właśnie taką dziurkę w naszej skórze. Oczywiście z czasem się ona zasklepi, organizm zregeneruje się i skóra zamknie się wokół kolczyka. Niemniej sam moment przekłucia skóry oraz czas potrzebny na ziarninowanie, czyli gojenie się skóry jest tą chwila, której towarzyszy zagrożenie. Dlatego bardzo istotne jest by zabieg przekłucia uszu był wykonywany w odpowiednich, sterylnych warunkach, w przygotowanym do tego celu gabinecie kosmetycznym. Musimy też zwrócić uwagę na higienę i czystość utrzymaną w gabinecie, na to, czy narzędzia, którymi będzie wykonywany zabieg są sterylne i czy osoba przeprowadzająca go ma na sobie chirurgiczne rękawiczki jednorazowe. To co prawda tylko ukłucie, ale w dobie HIV i żółtaczki typu B i C, którą możemy się zarazić warto zwrócić uwagę na takie drobiazgi.

Jako swoje pierwsze kolczyki dobrze jest wybrać takie, które są wykonane ze stali chirurgicznej. Dzięki temu unikniemy ewentualnego uczulenia, a także przyspieszymy proces gojenia. Wygojona skóra łatwiej toleruje inne metale, niż otwarta rana. Oczywiście podstawowa sprawą po przekłuciu jest codzienna pielęgnacja ranki, jej odkażanie i przemywanie, tak aby zachować ją w czystości, zdejmując ewentualnie gromadzącą się ropę, która utrudnia gojenie.

 

www.wyslijkwiaty.com

 

This entry was posted in biżuteria artystyczna and tagged , , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Both comments and trackbacks are currently closed.

Comments are closed.