Kwiaty na pogrzeb

 

 

Kwiaty są w stanie przekazać wiele uczuć i emocji, nie tylko wtedy, gdy człowiek jest szczęśliwy, ale także, gdy jest przykuty smutkiem i rozpaczą. Niestety, śmierć jest nieuniknionym następstwem życia wszystkich ludzi, którym bardzo trudno jest się pogodzić z nieodwracalną stratą i żalem po utracie drogiej im bliskiej osoby. Kwiaty na pogrzeb przynoszone przez ludzi stanowią nie tylko oprawę ceremonii żałobnej, ale są najlepszym sposobem oddania hołdu zmarłemu.

Kwiaty jako sposób wyrażania uczuć

Zwróć uwagę na to: Jakie kwiaty na pogrzeb są najodpowiedniejsze, wiedzą floryści z kwiaciarni internetowej, na których doświadczeniu można polegać. Ofiarowanie bukietu kondolencyjnego rodzinie zmarłego lub położenie na grobie wiązanki to coś więcej niż doświadczanie żałoby. W takich pełnych emocji chwilach ludzie są zdezorientowani, ponieważ nie znają etyki układania kompozycji żałobnych i sposobów ich prezentacji.

Symbolika koloru kwiatów pogrzebowych może być zachowana, jako charakterystyka cech charakteru zmarłego:

Biały kolor symbolizuje czystość i niewinność, najczęściej takie kwiaty przynoszone są na pogrzeb dzieci i młodej dziewczyny.
Różowy kolor symbolizuje łagodne usposobienie i dobroć, dzięki niemu można wyrazić te cechy podczas uroczystości żałobnych zmarłej kobiety, która poświęciła się rodzinie i wychowaniu dzieci.
Czerwony kolor reprezentuje związek krwi, miłość i daje się takie kwiaty przede wszystkim bliskim krewnym.
Niebieski kolor jest symbolem smutku, pomaga wyrazić żal i rozpacz doświadczany przez rodzinę i znajomych, którzy żegnają najdroższą osobę podczas ostatniej podróży. Ten kolor jest preferowany na pogrzeb mężczyzny.
Żółty kolor mówi o słońcu, cieple i dobrym samopoczuciu, które towarzyszą zmarłemu, gdy odchodzi do innego świata, gdzie nie ma żalu, cierpienia, tylko boskie światło i bezustanna dobroć.

Dwa lub trzy kolory w jednej wiązance na pogrzeb mogą wyrażać wieloraką naturę zmarłego, jego różnorodną działalność i obfitość dobrych uczynków w życiu. Floryści z kwiaciarni internetowej wiedzą, że kompozycje pogrzebowe nie powinny być bogato zdobione, dlatego najczęściej na bukietach i wieńcach umieszczają tylko białą lub czarną szarfę żałobną, na której napisane są słowa kondolencji i smutku. Wszystkie przyniesione kwiaty na pogrzeb należy położyć w kościele przy trumnie lub ułożyć na grobie podczas uroczystości pożegnania na cmentarzu.

Jeśli ktoś bliski zmarłemu nie ma możliwości wzięcia udziału w ceremonii pożegnania, może wysłać kwiaty na pogrzeb przez Internet z dostawą na cmentarz. Warto jednak pamiętać, że słowa wsparcia powinny być wyrażane krewnym na przykład przez telefon. Kwiaty do Polski dostarczane są na terenie całego kraju, kurier przywozi wiązankę czy wieniec do kościoła lub bezpośrednio na cmentarz.

Kwiaty na pogrzeb przez internet

This entry was posted in Kwiaty and tagged , . Bookmark the permalink. Follow any comments here with the RSS feed for this post. Both comments and trackbacks are currently closed.

Comments are closed.